Harry Potter a Relikvie smrti - stručný děj

31. srpna 2009 v 20:32 | Kuba |  Harry Potter a Relikvie smrti
Na začátku knihy Harry definitivně opustí své příbuzné Dursleyovy, které s pomocí vycvičených kouzelníků dostane do bezpečí. Po nějakém čase stráveném v Doupěti u Weasleyových, během nějž proběhne také svatba Ronova bratra Billa a Fleur, se Harry společně s nejlepšími přáteli, Ronem a Hermionou, vydává na strastiplnou cestu za Voldemortovými viteály. Z počátku vše vypadá beznadějně, ale po neuvěřutelných dobrodružstvích, nevyjímaje vloupání se na Ministerstvo kouzel a let na drakovi, se přátelům podaří sehnat dva viteály. Během své cesty se Harry dozvídá o relikviích smrti, třech předmětech, které mají učinit svého vlastníka Pánem smrti. Nezbývá mnoho času a on se musí správně rozhodnout - zničit viteály nebo najít relikvie? Nakonec si vybírá správnější cestu a k relikviím se otočí zády. Pro další z viteálů musí ovšem do Bradavic, kde se strhne obrovská bitva, při níž umírá spousta lidí, ale nezemřeli nadarmo - došlo ke zničení viteálu - a teď už zbývají jen dva, Voldemortův had, který se od svého pána nehne na krok, a Voldemort sám. Harry poučí svého přítele Nevilla, jak je důležité zabít hada, a nevidí jinou možnost než se vydat Voldemortovi napospas. Smířen se svým osudem jde za Voldemortem, který vyšle smrtelnou kletbu. Ukáže se však, že tenkrát před šestnácti lety vytvořil Voldemort nevědomky další, osmý zlomek své duše, který přežívá v Harrym - a protože se Harry vzdal, nezabil Voldemort jeho, nýbrž jen tu část sama sebe. Donese zdánlivou mrtvolu brýlatého chlapce ukázat jeho příznivcům a tu Neville vykročí z řady a jediným pohybem setne hlavu hadovi Pána zla. Harry se pod neviditelným pláštěm odplíží a po chvíli bitva pokračuje. Netvrá dlouho a uprostřed Velké síně se sejdou dva protivnící - kdo s koho? Voldemort znovu vyšle smrtelnou kletbu, ale Harry ji odrazí a ta namíří přímo proti tomu, kdo ji vyčaroval. Voldemort padl!
Na konci příběhu se také dozvídáme pravdu o Severusi Snapeovi - celou dobu to byl skutečný špeh Brumbála, nepatřil k Voldemortovým lidem, je to vlastně nejstatečnější člověk z celého vyprávění...
Kniha končí kapitolou s názvem Po devatenácti letech - vidíme manželský pár Harry a Ginny se třemi dětmi, Rona a Hermionu s dvěma potomky, ale také Draca Malfoye se synem. Vše je, jak má být.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 vojta vojta | 7. června 2010 v 15:33 | Reagovat

ty vole diky borče....velmi jsi mi pomohl ... aspon nebudu mit z referatu za 5 xDDD......     opravdu moc ti dekuju

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama