Harry Potter Relikvie smrti se rozdělí na dva filmy

24. července 2009 v 21:50 | Kuba |  Harry Potter a Relikvie smrti
David Yates si zrežíruje sedmý díl Pottera nadvakrát. Co na to autorka Harryho dobrodružství?
//<![CDATA[ //]]> //<![CDATA[ google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad); //]]>


Očekávané se stalo skutečností. Poslední dobrodružství Harryho Pottera bude rozděleno na dva filmy, které budou uvedeny do kin s půlročním odstupem. První díl uvidíme na plátnech v listopadu 2010, druhý pak v květnu 2011. Scénáře obou snímků budou svěřeny do rukou Stevea Klovese, který se tak stane autorem sedmi potterovských filmů (Fénixův řád napsal Michael Goldenberg) a režie se opět ujme David Yates, režisér Fénixůva řádu a právě natáčeného Prince dvojí krve.
J. K. Rowling proti rozdělení knižního příběhu do dvou filmů nic nenamítá a celý tvůrčí tým právě začíná řešit, ve kterém místě první část skončí. V poklidu po získání některého z viteálů? Ve chvíli, kdy budou životy hlavních hrdinů ohroženy? Přesné místo určitě časem vyplave na intenet, takže v tuhle chvíli můžeme maximálně spekulovat.
Otázky k diskuzi: Myslíte si, že je film vážně rozdělen, aby se mohlo odvyprávět víc děje nebo jen chtějí Warneři víc vydělat? A kde byste příběh rozdělili vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama